Improvizuotame čempionate dėl simpatijų rungėsi Sardinijos vynai

Reikia tik džiaugtis, kad vyno kultūra mūsų šalyje po truputį skinasi kelią, ir ne išgertu kiekiu, o susipažįstant su kiekvienos ES šalies vyno autentiškumu. Atsiranda vis daugiau vyno entuziastų, mokančių tinkamai įvertinti vyno kokybę.

Šiuo metu į Lietuvą importuojama nemažai skirtingų veislių vynuogių vyno iš įvairiausių ES kampelių. O Sardinijos vynas mūsų šalyje žengia tik pirmuosius žingsnius ir siekia užkariauti Lietuvos vyno entuziastų širdis. Tad koks yra Sardinijos vyno veidas, jo charakteris, palyginti su kitu ES šalių vynu ir pačia Italija?

Gruodžio 9-ąją net 12 skirtingų Sardinijos vynų pasibeldė į duris ir nuolankiai bei mandagiai pasisveikinę: „Labas vakaras, Lietuvos vyno mėgėjai“, leido artimiau su savimi susipažinti. Jaukiame Vilniaus senamiesčio restorane, skambant romantiškai gitaros melodijai, vyko edukacinis vyno ragavimo renginys „Vynas iš Sardinijos“. Vyno žinovas Linas Prankevičius suteikė išsamios informacijos apie šioje saloje auginamų vynuogių veisles, auginimo zonas ir jų klasifikaciją. Taip pat buvo pristatyti pagrindiniai salos vyno gamintojai, jų vyno asortimentas ir charakteringi bruožai. Vyno žinovas ir renginio dalyviai, remdamiesi praktine vyno degustavimo metodika, ragavo ir pagal penkiabalę skalę vertino 12 Sardinijos vynų.

Įvertinti buvo pateikta „Argiolas“ ir „Santadi“ vyno namų baltųjų, rožinių ir raudonųjų sauso stiliaus vynų, pagamintų iš skirtingų veislių vynuogių. Vakaro svečiai ne tik dalyvavo improvizuotame Sardinijos vyno čempionate, bet ir galėjo paskanauti puikių restorano virtuvės šefo patiekalų, išbandyti jų derinius su siūlomu Sardinijos vynu.

Sardinijos vynas neabejotinai paliko įspūdį net tiems vyno entuziastams, kurie ieško įmantresnio aromato ir skonio, kokybiško vyno, atspindinčio kilmės autentiką. Vakaro pabaigoje susumavus balus paaiškėjo, kad vadinamajame čempionate nugalėjo „Argiolas Costamolino“ vynas iš „Vermentino di Sardegnia“ klasifikacijos. Svečiai negailėjo jam komplimentų už ypač švelnų skonį, malonų aromatą bei gerą kainos ir kokybės santykį.

Daugiausia simpatijų pelniusių vynų jau greitai bus galima įsigyti internetinėje vyno parduotuvėje www.vynoguru.lt

Mūsų klientai