Degustuojame moderniąją Italiją

Lietingą rugpjūčio vakarą vyno mėgėjai rinkosi paragauti itališko vyno ir pažaisti protų mūšio. Gurkšnodami vyną svečiai kaip temperamentingi italai daug bendravo ir azartiškai dalyvavo žaidime, kurį vedė someljė Jurga Karinauskaitė iš kompanijos „Vynas ir draugai“.

Labiausiai intriguojanti šios degustacijos dalis – „Feudi di San Gregorio“ vynas. Vos 1986 metais pradėjęs veikti vyno ūkis tapo kultiniu Italijos gamintoju. Jis pavadintas popiežiaus Grigaliaus Didžiojo garbei. Žinoma, toks didingas vardas įpareigoja gaminti aukščiausios kokybės vyną! Tad netrukus ūkis tapo Kampanijos regiono simboliu ir pasididžiavimu.

Pietiniai Italijos vyno regionai mums asocijuojasi su raudonuoju vynu ir iš tiesų Kampanijoje gaminamas vienas ilgaamžiškiausių Italijos vynų – „Taurasi“. Tačiau ir šio regiono baltasis vynas patenka į svarbiausių Italijos baltųjų penketuką. Jis gaminamas iš tipiškų šiam karštam kraštui vynuogių veislių: Falanghina, Coda di Volpe, Greco. Išraiškingi vaisiški aromatai, minerališkumas suteikia šiam vynui ypatingo svorio. Maloniausia jį ragauti su derančiu maistu.

„Feudi di San Gregorio Lacryma Christi Del Vesuvio DOC bianco“ ir „Feudi di San Gregorio Lacryma Christi del Vesuvio DOC rosso“ yra klasikiniai Kampanijos vynai. Jų pavadinimas kilo iš gražios legendos apie Vezuvijaus žemėn nukritusias Kristaus ašaras. Žemė tapo vertinga, o vynuogynai ir jų derlius – taurus, šventas.

Neprastesnis ir kitas degustuotas vynas – „Falesco Tellus Syrah Lazio IGP“. Lacijus yra gimtasis „Falesco“ ūkio regionas, kur pateikti tarptautines vynuogių veisles – jokia naujiena. Šio vyno kainos ir kokybės santykis jam greit suteikė bestselerio statusą. Vynas kaskart sužavi didžiąją dalį vyno gėrėjų, tad nieko keista, kad net jo etiketėje įamžinti ragautojų įspūdžiai bei liaupsės. Jei mokate itališkai – jas suprasite.

Linksmos užduotys Italijos istorijos, gastronomijos, vyno temomis ir puikus vynas pavertė susirinkusiuosius nenustygstančiais vietoje linksmuoliais. Geriausiai pasirodžiusias vyno žinovų komandas internetinė parduotuvė www.vynoguru.lt apdovanojo šauniais prizais.

Triukšminga diskusija, pasirodo, kelia apetitą – tad buon appetito!

 

 

Mūsų klientai